beatasokolowska.pl

Gmina w XXI wieku

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Biała Piska Moja Mała Ojczyzna – nowa strona urzędu miejskiego prezentuje się niemal doskonale, wzbudzając zapewne w niejednym mieszkańcu dumę z powodu zamieszkania w tak wspaniałym zakątku.

Gmina tym samym dołączyła w końcu do grona innych samorządów oferujących mieszkańcom coś więcej niż tylko Biuletyn Informacji Publicznej. Bezapelacyjnie powinniśmy się cieszyć że w końcu powstała taka strona, tym bardziej, iż po części jest to nasza wspólna wygrana w batalii jaką toczyliśmy o dostęp do bardziej obszernej informacji o tym co się dzieje w naszej gminie. Dobra władza to taka, która sprawowana jest w sposób przejrzysty, nie wstydzi się transparentności
w zakresie swoich poczynań i nie ma nic do ukrycia przed mieszkańcami. Czy tak będzie faktycznie? Czy dzięki temu władza zacznie publikować protokoły z posiedzeń komisji i sesji Rady Miejskiej? To pokaże czas. Obecnie mamy formę, którą trzeba sukcesywnie wypełniać treścią, będącą de facto najważniejszym elementem każdej strony internetowej. Stworzona strona sama w sobie nie zachwyca, szczególnie w zakresie ułatwień dla osób niepełnosprawnych, które niby są ale chyba nie do końca. Ten fakt może dziwić w świetle zamieszczonej informacji iż stworzenie strony zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach projektu „Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych”. Być może jest to chwilowe niedociągnięcie uniemożliwiające korzystanie z opisywanej strony przez osoby mające problem ze wzrokiem lub słuchem. Jednakże nie wdając się w głębszą krytykę bo przecież trzeba dać szansę nowości na dotarcie się i wprowadzenie niezbędnych poprawek ważne, że w ogóle strona powstała i funkcjonuje. Reszta w rękach administratora i decydentów mających wpływ na publikowane treści, które można mieć nadzieję będą przydatne dla nas jako mieszkańców gminy Biała Piska.

http://www.bialapiska.eu

Comments

comments