beatasokolowska.pl

Kolejny projekt dobiegł końca

00Moja praca zawodowa w największej mierze wiąże się z realizacją wielu przedsięwzięć, w tym przede wszystkim związanych z funduszami europejskimi. Zawsze, każdy kolejny projekt jest wyzwaniem i ogromną pracą, tym bardziej, że realizacje inwestycji sięgają milionowych kwot. Tym bardziej cieszy mnie fakt, kiedy realizacja któregoś z prowadzonych projektów dobiega końca, a ja ze spokojem mogę powiedzieć, że wszystko, co było zaplanowane, zostało wykonane w 100 procentach, a czasem udało się nawet zrobić więcej niż zaplanowaliśmy.

Tak też stało się z projektem „Chronione środowisko – zdrowe młode pokolenie”, którego przez ostatnie dwa lata mojej pracy zawodowej byłam menadżerem. W dniach 25-27 września wraz z delegacją powiatu pisz uczestniczyłam w wizycie u partnera rosyjskiego, gdzie miała miejsce konferencja kończąca projekt. Dziś mogę powiedzieć, że jestem dumna z tego, że wszystkie działania projektu przebiegły pomyślnie, a ich rezultaty widoczne są gołym okiem, również w Białej Piskiej.

Na swojej stronie już kilka razy wspomniałam o projekcie „Chronione środowisko – zdrowe młode pokolenie”. Dziś przypomnę jedynie Państwu, że dzięki jego realizacji powiat piski przeprowadził termomodernizację oddziału położniczo- dziecięcego piskiego szpitala, budynków Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu i Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Łupkach, w Zespole Szkół Leśnych w Rucianem – Nidzie wybudowano kotłownię stanowiącą własne źródło ciepła, w Białej Piskiej natomiast dokonano termomodernizacji aż dwóch budynków szkoły.

Cieszę się również tym, że właśnie w Białej Piskiej udało się dokonać termomodernizacji aż dwóch budynków, z których jeden był działaniem planowym od samego początku realizacji projektu, drugi zaś był efektem wypracowanych oszczędności w projekcie oraz szeregu zabiegów i negocjacji ze Wspólnym Sekretariatem Technicznym Programu, który ostatecznie wyraził zgodę na dodatkowe działania.

Muszę przyznać, że nie był to łatwy projekt, gdyż Program Współpracy Transgranicznej EISP Litwa – Polska – Rosja na lata 2007-2013 jest dość zawiły w swoich procedurach. Trójstronna współpraca naszego powiatu z litewskim Alytusem oraz rosyjskim Mamonowem wymagała zawsze skutecznych i zdecydowanych działań całego zespołu projektu. Tym samym, korzystając z okazji i mając na uwadze to, że byłam menadżerem wspomnianego projektu, chciałabym podziękować moim współpracownikom z piskiego starostwa, którzy wraz ze mną brali czynny udział w realizacji wszystkich przedsięwzięć i zadań projektowych, trwając na straży tego, by nasz powiat mógł pochwalić się kolejnym sukcesem wykorzystania unijnych funduszy.

Mam również nadzieję, że posiadane przeze mnie doświadczenie i przede wszystkim kontakty, będę mogła wykorzystać w kolejnych latach na rzecz i dla dobra naszej gminy.

  {gallery}nowosci/08{/gallery}

Comments

comments