beatasokolowska.pl

List do mieszkańców

 

Drodzy Mieszkańcy Gminy!foto stand new

Dobrze zarządzana, nowoczesna i przyjazna mieszkańcom gmina to mój główny cel, który chcę zrealizować jako burmistrz Białej Piskiej.

Samorząd musi być dla ludzi. Nie może być oderwany od rzeczywistości i różnych problemów, z jakimi borykamy się na co dzień. Rozbudowana biurokracja nieprzyjazna inwestorom sprawia, że już funkcjonujące na naszym terenie firmy nie mają szans na rozwój, a potencjalni nowi inwestorzy nigdy nie zainteresują się gminą, wręcz będą ją omijać, by uniknąć problemów.

Młodzi ludzie masowo wyjeżdżają z naszej gminy, nie widząc żadnych perspektyw na uzyskanie pracy i osiągnięcie innych wymarzonych celów. Migracja młodych powoduje ogromny niż demograficzny, co jest olbrzymim zagrożeniem dla funkcjonujących w naszej gminie szkół i ludzi tu pracujących. Olbrzymie ubóstwo i brak perspektyw na lepsze jutro to sytuacja, z jaką mamy do czynienia w chwili obecnej.

Chcę razem z Państwem tę sytuację zmienić. Możemy żyć w gminie przyjaznej inwestorom, firmom oraz osobom prowadzącym działalność gospodarczą. To oni tworzą miejsca pracy, płacą podatki i mają prawo oczekiwać szacunku i pomocy od lokalnej władzy. Możemy żyć w gminie, która dba o najbardziej potrzebujących i ubogich, stworzyć im warunki do godnego życia i pracy.

W czasach, gdy mieszkańcy naszej gminy nie mogą znaleźć pracy, a większość zastanawia się, czy starczy im od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca, samorząd wydaje ciężko zarobione pieniądze z naszych podatków na jedzenie i picie podczas organizowanych imprez. Przyszedł czas na racjonalne i mądre wydatkowanie funduszy z budżetu gminy.

O głosy wyborców chcę zabiegać jako kandydatka niezależna, niezwiązana z żadną partią. Nie jestem politykiem. Naszej gminie potrzebny jest odpowiedzialny gospodarz, który zatroszczy się o interesy całej społeczności, a nie tylko jej uprzywilejowanej części. Żyjemy tu i teraz i każdy ma prawo mieć wpływ na bieg spraw, które go dotyczą, zmieniać swe otoczenie tak, by żyło się tu łatwiej i przyjemniej. Uważam, że dobry gospodarz przede wszystkim liczy się z opiniami mieszkańców, wspiera ich obywatelskie inicjatywy.

Jestem gotowa mentalnie i merytorycznie, by sprostać ambitnym oczekiwaniom związanym z piastowaniem tak odpowiedzialnego stanowiska. Moje kompetencje zawodowe dają gwarancję, że zmiany w zarządzaniu naszą gminą pójdą we właściwym kierunku. Ku rozwojowi.

Z pozdrowieniami,

Beata Sokołowska

Comments

comments