beatasokolowska.pl

Niezbyt kulturalny finał

     Dobiegające końca zmagania o Państwa głosy przed drugą turą wyborów na urząd burmistrza Białej Piskiej pokazały, że nerwy i emocje nie idą w parze z rzetelnym i miarodajnym przekazem. Poziom kampanii można określić jako odzwierciedlający stan kontrkandydata i jego współpracowników, pokazujący brak opanowania i samokontroli. Minione dni przysporzyły wiele emocji, niestety zwłaszcza tych negatywnych. Rozumiem, że dążenie do utrzymania stanowiska uświęca środki i w takiej sytuacji nie mogą obowiązywać żadne ograniczenia i przysłowiowe „świętości”. Jednak, zapewne kontrkandydat nie zdaje sobie z tego sprawy, że atak na mnie jest równocześnie oskarżeniem wszystkich tych, którzy oddali na mnie głosy w pierwszej turze. Oskarżeniem Państwa. Tym samym działania w imię współpracy i porozumienia ponad podziałami jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek działań dzielą i wprowadzają klasyfikację mieszkańców na tych lepszych – prawomyślnych i tych gorszych, którzy mieli czelność zagłosować na Beatę Sokołowską. Chyba nie tak w zamyśle ludzi walczących o wolną niepodległą Polskę miała wyglądać demokracja. Wygląda na to, że obecny burmistrz i popierający go ludzie od siły argumentów wolą argumenty siły, od dyskusji wolą destrukcję. Niestety na takie działanie nie mamy wpływu, nawet takie głosy negatywne w imię kultury i poszanowania przeciwnika należy uszanować. Zgodnie z wcześniejszym stanowiskiem nie zniżyłam się do brudnej kampanii oszczerstw i wytrwałam w tym postanowieniu pomimo działań oponentów. Dziękuję wszystkim, którzy utwierdzili mnie w tym postanowieniu poprzez słowa życzliwości, wsparcia i otuchy. Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli chwilę czasu na rozmowę, czy zaprosili mnie do swoich domów. Cieszę się, że tak wielu osobom nie jest obojętny los naszej gminy i sięgają wzrokiem dalej niż własne, najbliższe otoczenie. Wierzę, że otrzymam szansę i wiele osób które zauważają dobry program dla ludzi i naszej gminy obdarzą mnie zaufaniem.

     Pragnę także zaapelować do Państwa o udział w wyborach, skorzystajmy z przynależnego nam demokratycznego prawa, które jest przywilejem każdego Polaka. Nie pozwólmy, by o Naszej przyszłości decydowali inni.

podpis

 

 

 

 

Comments

comments