beatasokolowska.pl

Orliki niskich lotów

pilka
„Obiekty sportowe przy naszych szkołach zostały wybudowane i wyremontowane z myślą o naszej młodzieży, a także o nieco dojrzalszych mieszkańcach. Inwestujemy w zdrowy styl życia, aktywną formę wypoczynku naszych mieszkańców. W roku szkolnym, w godzinach przedpołudniowych, na boiskach prowadzone są zajęcia wychowania fizycznego. W godzinach popołudniowych i wieczornych z boisk bezpłatnie mogą korzystać wszyscy zainteresowani uprawianiem sportu. „(…) korzystajcie z tych boisk jak najczęściej, aby tętniły życiem sportowym o każdej porze dnia.”
– tekst z gazetki wydanej przez KWW Wojciecha Stępniaka w czasie kampanii wyborczej. Przesłanie zawarte w powyższym sformułowaniu jest jasne i godne poparcia. Obecnie wraz z rosnącą popularnością na zdrowy tryb życia, co wiąże się z coraz większym zainteresowaniem wszelkiego rodzaju aktywnością fizyczną, obiekty sportowe są potrzebne i przydatne. Gmina Biała Piska jest w tym zakresie „bogata”, bowiem jako jedyna w Powiecie Piskim może pochwalić się dwoma Orlikami. Jednak co innego doprowadzić do powstania takiego obiektu, a co innego mieć pomysł na jego wykorzystanie. Jak zwykle największym problemem w tym zakresie mogą okazać się pieniądze, zwłaszcza w sferze zatrudnienia animatora, osoby organizującej i prowadzącej zajęcia sportowe. Jednak zawsze tam gdzie jest potrzeba i wola działania, zawsze znajdzie się rozwiązanie, które w tym przypadku było na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. 16 lutego upłyną termin przyjmowania wniosków w programie „Animator – Moje Boisko – Orlik 2012”, w ramach którego Ministerstwo Sportu i Turystyki pokrywa część kosztów związanych z zatrudnieniem animatorów. Warunkiem uczestnictwa we wspomnianym programie było przesłanie wniosku oraz wcześniejsza rejestracja w programie „Nasz Orlik”. W przypadku gminy Biała Piska, szczycącej się dwoma Orlikami, żaden z nich nie doczekał się jeszcze rejestracji w przeciwieństwie do Orzysza, Pisza i Rucianego-Nidy. Rejestracja w programie, obok możliwości dofinansowania zatrudnienia animatora, jest także platformą wsparcia oferującą nowoczesne narzędzia pracy, bieżące informacje o dostępnych grantach, szkolenia i kursy online. Tym samym udział w programie daje wiele możliwości w zakresie popularyzacji zajęć sportowych w różnorodnych formach. Wystarczy wykazać minimum zainteresowania, które można następnie przekształcić w faktyczną korzyść dla dzieci, młodzieży i wszystkich zainteresowanych z aktywnego spędzana czasu na nowoczesnych obiektach sportowych. W naszej gminie najwyraźniej zabrakło kolejny raz chęci, a może brak wiedzy?

Korzyści wynikające z uczestnictwa w programie „Nasz Orlik” są oczywiste, zwłaszcza w świetle możliwości pozyskania grantów na popularyzację sportu. Warto więc chyba zainteresować się stroną www.naszorlik.pl, poświęcić chwilę czasu i uwagi na rejestrację i zrobić coś „z myślą o naszej młodzieży, a także o nieco dojrzalszych mieszkańcach”. Nowoczesne obiekty nie mogą być wyposażone tylko w „portiera”, który jedynie otwiera i zamyka obiekt. Sport to nie tylko obiekt, to przede wszystkim ludzie, którzy w sposób fachowy poprowadzą zajęcia i zaszczepią w uczestnikach pasję. Pierwszy krok w tym kierunku został już wykonany, zaplecze już jest, teraz potrzebni są już tylko ludzie. Może ten wpis zachęci naszą władzę do działania. Wystarczy kliknąć na wskazany link i działać. Życzę powodzenia i trzymam kciuki!

 

Comments

comments