beatasokolowska.pl

Problemy gminnych szkół

Nasze szkoły są źle zarządzane. Dobrym przykładem będzie Szkoła Podstawowa w Białej Piskiej. Brakuje dyscypliny na korytarzach szkolnych. Nauczyciele na dyżurach są i na tym się ich rola kończy, nieważne, że w rogu biją się uczniowie z kl. 2 – lepiej udawać, że się nie widzi. W trakcie przerwy nie można przejść swobodnie korytarzem bo uczniowie starsi nie patrzą jak idą, przepychają się, wchodzą na młodszych i niestety nikt z nauczycieli nie zwraca na to uwagi, pomijając Dyrektora szkoły, który znajduje tylko czas na pogawędki z pracownikami (głównie z konserwatorem) na dworze.

Szkoła ta nie posiada strony internetowej – nikt nie jest w stanie wytłumaczyć przyczyn. Mamy XXI wiek strona internetowa jest wizytówką szkoły, więc powinna być. Szkoła nie promuje się na zewnątrz w żaden sposób. Zapisując dziecko do szkoły w Białej Piskiej, niczego się o niej nie dowiedziałam. Nie znam statutu szkoły – nikt mi go nie przedstawił na 1 wywiadówce z dyrektorem, nie znam zajęć pozalekcyjnych organizowanych w tej szkole. Podstawowe zadania tej placówki nie są realizowane jak widać.

Może czas zmienić gospodarza tej placówki? Jakie jest Państwa zdanie?

Rodzic

 

Comments

comments