beatasokolowska.pl

Samorząd a organizacje pozarządowe.

Liczba organizacji pozarządowych funkcjonujących na terenie powiatu piskiego jest bardzo wysoka. W Gminie Biała Piska zarejestrowanych jest ich blisko 15 przyjmując, że każde „stowarzyszenie” liczy ustawowe minimum, to jest 15 osób, daje to liczbę 225 przedstawicieli sektora NGO.

Moim zdaniem tak potężnego przedstawiciela reprezentującego interesy lokalnej społeczności nie można lekceważyć, gdyż jest on znakomitym źródłem wiedzy o potrzebach i kierunkach działań dla każdego samorządu.

Dlatego też zachęcam przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu naszej gminy do wzięcia udziału w Akademii Współpracy JST- NGO’s. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Więcej na stronie: http://www.kobietanaplus.pl/index.php

 


 

Comments

comments