beatasokolowska.pl

Wygnanie z raju – stadion miejski w Białej Piskiej

Jednym z najważniejszych zadań postawionych sobie przez nasze władze gminne na przestrzeni ostatnich kilku lat był remont i modernizacja stadionu miejskiego, który został przejęty od Zespołu Szkół nr 1 w Białej Piskiej. Motywowane było to przede wszystkim troską o zdrowie mieszkańców gminy Biała Piska poprzez stworzenie im warunków do aktywnego spędzania wolnego czasu. Mnóstwo pieniędzy pochodzących z naszych podatków zainwestowano w to przedsięwzięcie, którego efektem jest piękna murawa pokrywająca główną płytę boiska i dwa boiska treningowe, a także bieżnia oraz trybuny. Zdjęcia tej inwestycji okraszały strony telewizji kablowej, na których nasi włodarze realizowali politykę propagandy sukcesu. Widok ten niewątpliwie cieszy oko.

Ale czy stadion miejski to raj dostępny tylko dla wybranych, a zakazany dla szeregowych obywateli naszej gminy? Otoczony został ogrodzeniem, w którym wszystkie wejścia są zamknięte nie tylko w nocy, ale także w ciągu dnia. Dzieci i młodzież, a także dorośli (nie wandale !!!), którzy zapragną oderwać się od ekranów komputerów i telewizorów, nie mają możliwości zasmakowania zakazanego owocu z raju i uprawiania sportu na stadionie miejskim, chyba że są mistrzami skoku przez płot lub są tak bezczelni, że zignorują słowne zakazy korzystania ze stadionu. Nie tego jednak powinniśmy uczyć młode pokolenie. Dla władz gminnych ważniejsza od kondycji trawy na boiskach powinna być kondycja fizyczna mieszkańców Białej Piskiej i okolic . Cóż stoi na przeszkodzie, aby opracować regulamin korzystania ze stadionu miejskiego, który zostanie umieszczony w jego pobliżu w widocznym miejscu i który uwzględni nie tylko mecze oraz treningi sportowców, ale także potrzeby innych mieszkańców naszej gminy, którzy zachęceni sukcesami piłkarzy chcą zadbać o swoją kondycję fizyczną? Takie regulaminy znajdują się chociażby na placach zabaw i jasno wskazują warunki korzystania z obiektu. Apeluję więc do Pana Burmistrza i radnych gminy Biała Piska, aby uwzględnili potrzeby zwykłych mieszkańców i realnie umożliwili im korzystanie z obiektu przez nich przecież finansowanego.

Z poważaniem
Adam Jakacki
mieszkaniec Białej Piskiej

 


komentarz

Stadion Miejski w Białej Piskiej, doprowadzony do obecnego stanu w drodze wieloetapowej inwestycji gminy jest powodem do dumy. Jednak duma z pięknego obiektu nie może przekładać się na zamknięcie obiektu dla wszystkich oprócz przynależnych do miejscowego klubu sportowego. Zrozumieć można troskę o stan przebudowanego obiektu sportowego, jednak troska taka powinna przejawiać się w przedstawieniu regulaminu obiektu, który jasno precyzował by zasady korzystania z niego. W przypadku tego typu obiektów regulamin jest nieodzowny. Stadion Miejski w Białej Piskiej posiada wprawdzie regulamin, jednak jako ustanowiony przez zarząd Klubu MLKS „Znicz” obowiązuje podczas imprez sportowych organizowanych przez Klub. Co w takim wypadku z innymi imprezami organizowanymi na stadionie np. przez gminę? Uczestnikom wolno wszystko i nie muszą za nic odpowiadać?

Dbając o wydane pieniądze oraz troszcząc się o obiekt sportowy trzeba przede wszystkim jasno określić zasady jego użytkowania oraz umożliwić korzystanie z takiego obiektu także mieszkańcom. Stadion Miejski winien służyć miastu, gminie oraz wszystkim mieszkańcom.

 
Beata Sokołowska
 


Comments

comments