Piękne słowa  Ale czy o tym pamiętamy? A może::
 ODKŁADAMY ZMIANY NA PRZYSZŁOŚĆ, ale to przecież dziś tworzymy swoje jutro.
 Odkładamy SZCZĘŚCIE na potem czekając na coś co się dopiero wydarzy. Ale przecież szczęście czeka na obudzenie w nas samych. I to w jaki sposób dziś zaczniemy pracę z naszymi przekonaniami i emocjami by je kształtować – wpływa na nasze szczęście jutro.
 ODKŁADAMY REALIZACJĘ czegoś za czym skrycie tęsknimy na przyszłość, na lepsze czasy. Ale to przecież mały krok wykonany dziś zbliża nas do tego, a czekanie oddala.
 Potrafimy odkładać też MIŁOŚĆ do siebie samych czekając aż to ktoś nas pokocha. Ale to nasza miłość do siebie samej/-ego jest najcenniejszym w życiu darem, jaki możemy podarować sobie (i innym!!).
 Zdrowsze ODŻYWIANIE planujemy rozpocząć od jutra zapominając o tym, ze to co zjemy dzisiaj wpłynie w pewnym stopniu na nasze jutrzejsze samopoczucie i na sen najbliższej nocy. A w perspektywie czasu na lepsze zdrowie i dłuższą młodość.

🔴 Co jeszcze odkładamy? Całe mnóstwo ważnych dla nas rzeczy.
– Z lęku przed porażką,
– Z braku wiary że możemy, że damy radę,
– Z wewnętrznego poczucia, że nie zasługujemy na coś,
– Z nieuświadomionego tkwienia w roli ofiary,
– Z niedostatecznego kochania samych siebie,
I jeszcze z wielu innych lub podobnych powodów.

🔴 TO MOŻNA ZMIENIĆ… krok za krokiem wykorzystując świadomość do pracy nad sobą. A ta praca przełoży się na bardziej szczęśliwe życie jutro.
➡️ Przechodząc z ŻYCIA NA AUTOPILOCIE, którym rządzą:
– nasze nawyki zachowań i nawykowe reakcje na wydarzenia,
– nawyki myślowe i ograniczające nas przekonania,
– nawyki reagowania według znanych nam z przeszłości wzorców emocjonalnych ⤵️⤵️⤵️
DO ŻYCIA, w którym wybieramy nasze zachowania, wspierające nas przekonania i uczucia, które w nas dominują. Kształtując w ten sposób naszą przyszłość, nasze zdrowie i życie, które dla nas samych jest pełne sensu.

🔴 To jest nasza hojność wobec siebie samych. Nie zrobimy wszystkiego na raz. Dzień jest zbyt krótki. Ale każdego dnia możemy zrobić COŚ!
Nie ma dni, w których naprawdę nic nie możemy zrobić dla naszej przyszłości. Ponieważ przykładowo wiele technik, które dobrze na nas wpływają można stosować mimochodem. W aucie, autobusie czy stojąc na przystanku.
Kwestia tego aby z nich korzystać. Wytrwale, bez oczekiwania na efekt. On przyjdzie. Dla każdego z nas w innym czasie.

🍀 Kiedyś zaczynałam od prostych rzeczy jak stopniowe budowanie akceptacji dla rzeczy niechcianych przy pomocy słów „jest jak jest” (to banalne, ale na mnie działało). Jak skupianie się na odczuciach na podeszwach stóp podczas spaceru. Jak jedzenie z uważnością, w skupieniu na tym co jem. I wiele innych prostych sposobów.
🍀 Od czasu do czasu doświadczałam frustracji, ponieważ miałam wrażenie, że niewiele się zmienia.
🍀 A potem zaczęły pojawiać się momenty, w których zobaczyłam jak ogromnie dużą pracę wykonałam i w jak innym miejscu ze sobą jestem niż 5, 10, 15, 20 lat temu.
🍀 Moje życie, z każdym rokiem stawało się pełniejsze, lepsze, szczęśliwsze (nie odczytaj tego jak pozbawione kłopotów i trosk).
Budowałam siebie niezależną od okoliczności zewnętrznych, bardzo powoli i stopniowo ale jak WARTO było!!!
Nie to, że nie chciałabym szybciej. Szybciej po prostu nie wychodziło. I jest w tym mądrość.

🍀 Aktualnie, jak już wspominałam w innych wpisach, również jestem na zakręcie życiowym.
Tylko, że teraz ten zakręt jest dla mnie OKAZJĄ❗️❗️ by podarować sobie coś cennego. By przerobić lekcje, których nie przerobiłam dotychczas.
I skupiam się NIE na tym jak jest. No bo jest jak jest . Ale na tym by wyciągnąć maksimum z przykrych doświadczeń.
Widzę też wyraźnie swój WKŁAD w wykreowanie tych doświadczeń.
🍀 Z tej pozycji doświadczenie to tylko doświadczenie. Emocja to tylko emocja. A myśl to tylko myśl. Wszystkie one służą temu by przekroczyć swoje ograniczenia i pójść do przodu.
Takie spojrzenie buduje też ogromne pokłady wewnętrznego spokoju wśród burzy na zewnątrz.

🔴 Bądźmy więc hojni dla siebie. I PODARUJMY SOBIE pierwsze kroki, działania – chociażby w jednej ze sfer, o których pisałam wczoraj, a którą uznałaś/-eś za najlepszą do wprowadzenia zmian na teraz dla siebie.
Zacznij już dziś, a jeśli utrzymasz podjęty mały krok, wkrótce nabierzesz rozpędu i zechcesz zrobić więcej.

POWODZENIA!!

⤵️⤵️⤵️